NIKO HOME CONTROL

Niko Home Control je prvou elektroinštaláciou, s ktorou bude vaša domácnosť aktívne šetriť energiu. Eko-displej ukazuje, koľko energie váš domov spotrebuje, čo vás motivuje, aby ste energiou viac šetrili. S Niko Home Control môžete jednoducho ovládať osvetlenie, vykurovanie, ventiláciu aj rolety. Tieto aplikácie môžete ovládať aj centrálne, pomocou dotykovej obrazovky alebo smartfónu, ale aj s použitím tradičných vypínačov s dizajnom Niko Pure, Niko Intense a Niko Original.
S funkciami, ako je zónová regulácia vykurovania , eko-tlačidlo, panikové tlačidlo alebo simulácia prítomnosti osôb, nová elektroinštalácia podstatne zvyšuje váš komfort bývania a tiež vašu bezpečnosť.

Pohodlné ovládanie osvetlenia

Niko Home Control umožňuje zapnúť a vypnúť osvetlenie z jedného miesta.Správne osvetlenie do značnej miery ovplyvňuje celkovú atmosféru domova. Lenivý večer pri televízii, príjemná večera s priateľmi alebo chvíle romantiky? Ovládač svetelných scén Niko Home Control vytvára správnu atmosféru pre každú príležitosť.


Efektívne kúrenie

Radi vchádzate do teplej kúpeľne, keď ráno vstanete? Chcete sa vždy vracať do príjemne vyhriateho domova? S Niko Home Control je to všetko možné. So zónovým kúrením môžete kúriť v jednotlivých miestnostiach vášho domu v rôznych časoch nezávisle od seba. Je to logické, pretože nemôžete používať všetky miestnosti súčasne po celý deň, však? Niko Home Control je vaše riešenie pre väčší komfort a energetickú hospodárnosť.


Pocit bezpečia

Pocit bezpečiaDoma sa chcete cítiť bezpečne. Chcete chrániť svoju rodinu i majetok všetkými možnými spôsobmi. Preto Niko Home Control ponúka aj niekoľko bezpečnostných funkcií. Veľmi jednoducho nainštalujete detektory pohybu, alarm proti zlodejom alebo poplachové tlačidlo. Externá video jednotka zabezpečuje úplnú kontrolu vašich vchodových dverí alebo vstupnej brány.

Odchádzate na dovolenku? Simulácia prítomnosti odradí možných zlodejov. Raz za čas sa rozsvieti svetlo alebo sa automaticky stiahnu rolety, aby sa zdalo, že je niekto doma.Aktívne šetrenie energieInštalácia

Niko Home Control vám pomáha mať spotrebu pod kontrolou. Eko displej vám kedykoľvek počas dňa povie, koľko elektriny, vody a plynu práve spotrebúvajú jednotlivé izby a aká vysoká je spotreba energie vo vašej domácnosti v pohotovostnom režime. Môžete tiež sledovať výkon, ktorý produkujú solárne  panely.

Chystáte sa von? Vďaka eko tlačidlu sa po stlačení tlačidla “všetko vypnúť” spotreba výrazne zníži. Osvetlenie a všetky nepotrebné zásuvky sa vypnú a kúrenie sa prepne do úsporného režimu.

 Inteligentná ventilácia

Dobrá ventilácia je nevyhnutá pre zdravú vnútornú klímu. Neustále vetranie však nie je potrebné. Niko Home Control umožňuje aktivovať vetranie vždy vtedy, keď je to potrebné. Inštalácia zaregistruje, ak je niekto v kúpeľni či v kuchyni a automaticky prepne na vyšší stupeň. Chystáte sa von? Niko Home Control prepne ventiláciu na najnižší stupeň. Výsledok: zdravé prostredie pre váš život bez zbytočne vysokých účtov za energie.


Automatické ovládanie sťahovacích roliet, žalúzií a závesov

S Niko Home Control môžete automaticky ovládať rolety, žalúzie a závesy. Už nebudete musieť chodiť od jedného okna k druhému. Práve naopak, budete si môcť vychutnať príjemnú teplotu v interiéri a toľko súkromia, koľko potrebujete. Ak na žalúzie svieti slnko, zatiahnu sa. Rolety zas bránia prenikaniu chladu dovnútra v zimnom období.

Nie ste práve doma alebo ste na dovolenke? Niko Home Control aj vtedy perfektne chráni váš domov, tak proti teplu ako aj chladu.